DT Savunma Genel Müdürü Cihan Mendi, “Türk Envanter”in Ayrıntılarını Anlattı

Cihan Mendi

DT Savunma Genel Müdürü Cihan Mendi, 2 Ocak’ta, MSI Dergisi’ne Ziyaret Gerçekleştirdi. Derginin Yeni Ofisi İçin Hayırlı Olsun Dileklerini İleten Mendi, Aynı Zamanda, DT Savunma’nın Faaliyetleri Ve Sektörün Tedarik Süreçlerini Kolaylaştıracak Bir İş Birliği Platformu Olan Türk Envanter Hakkında Önemli Bilgiler Paylaştı.

MSI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ümit Bayraktar İle Görüşen Mendi, 2018’de Kurulan DT Savunma’nın Çalışmaları Hakkında Şunları Söyledi: “DT Savunma’yı Kuran Ekip, 10 Yılı Aşkın Bir Süredir, Sektörün İhtiyaç Duyduğu Ve Türkiye’den Henüz Karşılanamayan Ürün Ve Hizmetleri, Satış Sonrası Desteği İle Birlikte Sektörün Hizmetine Sunuyor. Biz, Türk Savunma Ve Havacılık Sektöründe, Standartlara Uygun Kaliteden Ödün Vermeden, Bu Sektörün En Etkili Yerel Tedarikçilerinden Biri Olmayı Hedefliyoruz. Bunun Yanı Sıra, Müşterilerimizin Ve Son Kullanıcılarımızın Talep Ve İhtiyaçlarını En Doğru Ve En Hızlı Şekilde Değerlendirmeye Alarak, Distribütörlüğünü Ve Temsilciliğini Yaptığımız Markalara Ait Yenilikçi Ürünleri Yerlileştirerek Sektöre Sunuyoruz. Aynı Zamanda, Ülkemizin Milli Teknolojisine Katkı Sunabilmek Adına Da Yerel Yazılımlar Geliştiriyoruz.”

DT Savunma’nın Ar-Ge Çalışmalarının, En Önemli Ve Güncel Ürünü Türk Envanter Olarak Ortaya Çıktı. Türk Envanter; Sektörde Hizmet Veren Yurt İçi Ve Yurt Dışı Tedarikçilerin, Müşteri Ve Piyasa İhtiyaçlarına Göre Özelleştirilmiş Distribütörlük Ve Tedarik Ağı Kurabilmesi Ve Tüm Satın Alma Departmanlarının İşlerini Kolaylıkla Yürütebilmesi İçin Geliştirilmiş Bir Portal Olarak Dikkat Çekiyor. “Global Düşün, Yerel Davran” Sloganıyla Yola Çıkan DT Savunma, Türk Envanter’i, Türk Pazarına Yönelik Bazı Eklentiler Ve Ara Yüzlerle Zenginleştirdi. Portal Kullanıcıları; İhracat Lisans Durumu, Fiyatlandırma Tarihçesi, Alternatif Parça Ve Stok Kodu İle Stok Bilgileri Ve Lojistik Durumu Gibi Birçok Alt Sekmeden Süreçlerini Kolaylıkla Yürütebilecek. Mendi, Ziyarette, Türk Envanter İle İlgili Şunları Söyledi: “Bu Portal, Sadece Satın Alma Maliyetlerini Ve İş Yükünü Azaltmakla Kalmıyor, Aynı Zamanda Da Evrensel Malzemelerin Bilgi Ve Detaylarına Güncel Ve Doğru Olarak Erişim Sağlamanıza Yardımcı Oluyor. Türk Envanter’in, Bu Açıdan, Sektör İçin Çok Faydalı Olacağını Düşünüyorum. 2020’de De Önde Gelen Birçok Fuara Katılarak Ürünümüzün Tanıtım Çalışmalarına Başlayacağız.”

Öte Yandan, DT Savunma’nın 2021 Yılı Hedefleri Arasında Bazı Yeni Yazılım Projeleri De Bulunuyor. Hava Araçları İçin Entegrasyon Yazılımları Ve Lojistik Amaçlı Yeni Yazılımlar Bunların Başlıcaları Olarak Öngörülüyor.

DT Savunma, Uluslararası İş Birliklerine Öncülük Ediyor

DT Savunma, Aynı Zamanda, Kara, Deniz Ve Hava Kuvvetleri İçin Hizmet Ve Ekipman Tedarikinde Dünyanın Önemli Firmaları Arasında Bulunan DIMO Corporation’ın Türkiye Yetkili Ofisi Olarak Faaliyet Yürüyor. Firma, DIMO Corporation İle Ortaklığıyla İHA Sistemleri İçin Ekipman Tedariki, Zırhlı Araç Projeleri İçin Malzeme Tedariki Ve Askeri Telekom Sistemleri Tedariki Gibi Birçok Çözüm Sağlıyor.

DT Savunma, Özellikle Amerikan Ve İngiliz Orijinal Ekipman Üreticisi (OEM) Firmaların, Türk Savunma Ve Havacılık Sektörü Tarafından Kullanılan Ürünlerinin; Bakım, Tamir Ve Güncellemelerini, Yerel Olarak Türkiye’de Gerçekleştirmeyi De Amaçlıyor.

Firma, Ayrıca; AMETEK PDS, Marshall, Trakka Systems, Unitech Aerospace, Arnold Defense, Motec, Tayvan Devlet Savunma Sanayi Firması NCSIST, SKY-WATCH Ve Raisbeck Engineering Gibi Dünyanın Farklı Bölgelerinden Birçok Firma İle Sektörün Ve Son Kullanıcının İhtiyaçlarına Yönelik İş Birliklerine Öncülük Ediyor.

Kaynak: Savunmahaber.Com

Yorum Yap

X